Bydlíte v panelovém domě v nejvyšším patře? Toto má jednu zásadní výhodu, a sice nikdo nad vámi vám nebude dupat po stropě a rušit vás svým hlukem. A pokud navíc bydlíte v krajním bytě, snížíte tím hluk i od vašich sousedů ze stran. Je zde ale jedna podstatná nevýhoda, a sice v zimě stropem uniká mnoho tepla a v létě zas horký vzduch proniká stropem dovnitř. Je-li dům revitalizován a zateplen podél stěn, https://imaterialy.dumabyt.cz/rubriky/materialy/akustika-v-praxi-vzduchova-nepruzvucnost-zdenych-mezibytovych-sten-v-detailech_43638.html a na zateplení střechy se zapomnělo nebo se s tím vůbec nepočítá, budete zbytečně platit za únik tepla v zimě a v létě zas budete mít v bytě vedro nebo zaplatíte za provoz klimatizace.
Jisté řešení by tu bylo, a sice zateplení stropu minerální vatou. Tento izolační materiál je účinnější, než polystyren a třeba tu i vystačíte s menší vrstvou, abyste si příliš nesnižovali strop. Otázkou však zůstává, jakým způsobem zajistit kotvení do panelového stropu, aby izolace a opláštění například ze sádrokartonu drželo na svém místě.
Pro tyto účely dobře poslouží injektážní kotvy Spiral Anksys. Jsou to duté ocelové válce, vyrábí se z pozinkované síťoviny a právě síť umožňuje velmi pevné spojení kotvy s okolním materiálem. Skrze kotvu se prostrčí trubička pro aplikaci montážní pěny a ta perfektně vyplní betonový panel a izolační vatu a spojí je s kotvou na mnoha styčných bodech. Vznikne tím velice soudržný spoj, spolehlivý a účelný pro jakékoli plochy bytů v panelových domech.
Injektážní kotvy Spiral Anksys se s úspěchem nasazují i na zateplování fasád nebo na kotvení prvků na již zateplené konstrukce, například pro ukotvení pergoly, garážového stání atp. Kotvy odolávají všem běžným povětrnostním vlivům a lze je využít i pro fasádní obklady z okrasného kamene aplikované na zateplující vrstvu, například pokud chcete ukotvit na polystyren obklad z břidlice, kvarcitu, mramoru, pískovce, čediče atd.