Jakou trampolínu vybrat?
Pokud pořizujete trampolínu pro své děti, určitě by na ní neměla chybět ochranná síť, která zabrání dítěti vyskočit mimo ní. Výrobci nabízejí velké množství těchto trampolín v různých velikostech. Pokud si chcete s Vaší ratolestí v klidu zaskákat zvolte raději větší alespoň o velikosti 300 cm. Jestli naopak nechcete, aby Vám trampolína zabírala půl zahrady, pořiďte trampolínu menší např. 140 cm. Děti si zablbnou a Vy je budete mít stále pod kontrolou. Trampolína dokáže zabavit všechny generace, ať už jste babička nebo předškolák, endorfiny se vyplaví prostě každému.

Co vše se dá na trampolíně podniknout
Možná Vás to překvapí, ale na trampolíně nemusíte jen dokolečka skákat. Můžete si zkusit zahrát spoustu zajímavých her a vrátit se tak trochu do dětství. Můžete si zkusit zahrát vybíjenou se vším všudy, postačí Vám jen měkký míč a rychlé nohy. Uvidíte, jak budou děti nadšení. Pro rozvoj především malých dětí je dobrá hra na opakovanou. Budete skákat a po půl minutě měnit povely např. skáče roznožku, skok s tlesknutím nad hlavou nebo skok se skrčeným nohama. Dětičky se zabaví a naučí se zlepšit rovnováhu i postřeh.

Bezpečnost je nejdůležitější
Určitě jste už někde slyšeli, že nejvíce úrazů si děti udělají právě na trampolíně. To je bohužel pravda, proto je vhodné mít děti při skákání neustále pod dohledem. Seznamte děti s bezpečnostními pravidly, která by měli dodržovat. V žádném případě jim nedovolte mít při skákání něco v ruce např. hračky nebo jídlo, mohli by jej vdechnout. Skákat by na ní také nemělo najednou více dětí, vhodnější je se ve skákání vystřídat. Pokud si přece jen chcete užívat radovánky spolu, skákejte s mírou, ne žádné vysoké skoky ani přemety. V neposlední řadě nezapomeňte vždy trampolínu pečlivě zapnout, pokud se zip rozbije raději jí chvíli nepoužívejte. Protiskluzový žebřík je také důležitý pro bezpečný vstup i výstup každého z nás.